Diş Beyazlatma
Medya Haberler
5 Adımda Diş Beyazlatma Yöntemleri

5 Adımda Diş Beyazlatma Yöntemleri

5 Adımda Diş Beyazlatma Yöntemleri

Herkesin sahip olmak istediği sağlıklı ve beyaz dişler, psikolojik ve fizyolojik açıdan önem taşır. Tüketilen besinler, diş yüzeyinde bulunan gözenekli mine yapısının üzerinde lekeler oluşmasına neden olur. Diş hekimleri, diş beyazlatma jelleri ile dişler üzerinde bulunan lekeleri temizler.

İÇİNDEKİLER

Diş Beyazlatma İşlemini Kimler Yaptırabilir?

Diş beyazlatma işlemini buna engel sağlık sorunu bulunmayan herkes yaptırabilir. Bu işlemden önce ağız ve dişler muayene edilir. Diş eti hastalığı ve çürük varsa önce bunlar tedavi edilir. Ağız içi hijyeninin sağlanmasının ardından diş beyazlatma işlemi yapılır ve daha estetik görünen dişlere kavuşulur.

Diş beyazlatma işlemleri yeni doğum yapmış olan kişiler, hamileler ve gelişim çağındaki kişiler için önerilmez.

Diş Beyazlatma İşleminin Zararı Var Mı?

Yüzde 10’luk beyazlatma solüsyonunun dişlere herhangi bir zararı yoktur. Diş beyazlatma işlemleri, dişte hiçbir kalıcı hasar ve yapısal değişikliğe neden olmaz. Ancak beyazlama oranı, dişlerin yapısına bağlı olarak kişiden kişiye değişir.

Diş Beyazlatmanın Yan Etkisi Olur Mu?

Diş beyazlatma işleminde uygulanan jeller, dişlerde hassasiyete yol açabilir. Havaya ve sıcak-soğuğa karşı da dişlerde hassasiyet görülebilir. Ancak bu hassasiyet 1-2 gün içinde ortadan kalkar.

Diş Beyazlatmanın Kalıcılığı Ne Kadar Sürer?

Diş beyazlatma işleminin etkisi, diş yapısına bağlı olarak 6 ay ile 2 yıl arası sürer. Bu süre, beslenme, hayat tarzı ve ağız hijyeni alışkanlıklara göre değişir. Ayrıca çay, kahve ve sigara gibi içeceklerin tüketimi de bu süreye etki eder.

Diş Beyazlatma Fiyatları

Adana’da dinamik ve tecrübeli diş hekimleriyle hasta memnuniyetini önceleyen Primedent Klinik’te dijital diş beyazlatma fiyatları için bilgi alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş

Diğer Haberler

Çürük Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?
Çürük Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?
Ağız Diş ve Çene Cerrahisi ve Uygulamaları
Ağız Diş ve Çene Cerrahisi ve Uygulamaları