Adana Primedent Diş Kliniği Dijital Gülüş Tasarımı
Tedavi Alanları
Dijital Gülüş Tasarımı

Dijital Gülüş Tasarımı

Adana Dijital Gülüş Tasarımı

Yeni teknolojiler kullanarak hastalara estetik gülüş tasarlanması işlemine Dijital Gülüş Tasarımı denilmektedir. Ülkemizde ve dünyada estetik diş hekimliği alanında dijital tasarım yazılımları kullanılıyor. Kişinin yüz oranları, simetrisi ve diş yapısından elde edilen veriler bu yazılımlarla analiz edilir ve çıkan veriler diş hekimlerinin işini kolaylaştırır.

Dijital gülüş tasarımında Primedent Klinik, dinamik ve tecrübeli diş hekimleriyle Dijital Gülüş Tasarımı tedavisinde büyük bir hasta memnuniyetiyle hizmet vermektedir.

Dijital yazılımlar ile hastanın dudakları, diş etleri, diş yapısı ve yüzü arasındaki uyum sağlanır. Böylece hastaya hem estetik hem de doğal ve güzel bir gülüş kazandırılır. Tedavi öncesi hastanın istek ve beklentileri ihtiyaçları ile karşılaştırılır, daha sonra kişiye en uygun tasarım yapılarak hasta odaklı gülüş tedavisi uygulanır.

Dijital gülüş tasarımı tedavisinde tasarımın hazırlanması, diş dizilimi ile ağız içerisinin gösterimi 2 seansta yapılır. İlk seansta, hastanın ağız içi verileri alınır, ikinci seansta ise bu veriler çerçevesinde hazırlanan gülüş tasarımı hastaya gösterilir. Hastanın onayı ile birlikte çalışmalara başlanır. Hastanın revizeleri de dahil dijital gülüş tasarımı işleri üç seansa kadar sürebilir.

Dijital Gülüş Tasarımının Avantajı

Dijital gülüş tasarımında, tedavi öncesi hasta işlemin sonucunu önceden görür. Kişinin yüzüne ait bütün detaylar veri tabanına eklenir. Kişi, işlemin sonunda görünüş ve gülüşünün nasıl olacağını bileceği için motivasyonu da artar.

Dijital Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Dijital Gülüş Tasarımı öncesi diş hekimi, hastanın bütün beklenti ve isteklerini dinler. Ardından kişinin yüz ve diş yapısına göre en güzel tasarımı hazırlanır. Bütüncül ve multidisipliner bir tedavi olan Dijital Gülüş Tasarımı’nın temel amacı hem hastanın estetik bir gülüşe kavuşması hem de sağlığını geri kazanmasını sağlamaktır.

Dijital Gülüş Tasarımı’nda işlemin sonucu bilindiği için herhangi bir sürprizle karşılaşma olasılığı bulunmaz. Hasta istediği ve onayladığı sonuçla karşılaşacağı için hasta memnuniyeti azami oranda sağlanacaktır. Yani dijital yazılımlar, hastaya ve özelliklerine göre kişiye özel tedaviyi mümkün kılmaktadır.

Protez gülüş tasarımında ise implant tedavisi, ortodontik tedavi, protez diş uygulamaları ve diş eti tedavileri gibi operasyonlar yapılır.

Dijital Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Dijital Gülüş Tasarımı uygulamaları kapsamlı bir süreç olduğu için birden fazla randevu ile yapılmaktadır. Hazırlık aşaması olan birinci randevuda;

  • Dişlerin dijital ölçüleri üç boyutlu ağız içi tarayıcı vasıtasıyla alınır.
  • Hastanın fotoğrafları özel bir stüdyoda farklı açılardan çekilir.
  • Aynı tedaviyi görmüş kişilerin önceki ve sonraki fotoğrafları gösterilir.
  • Dijital yazılımlar kullanılarak kişiye özel gülüş tasarımı şekillendirilir.

Uygulama aşaması olan ikinci randevuda ise;

  • Tasarlanan dijital gülüş çerçevesinde hastanın diş ve diş etlerine gerekli işlemler yapılır.
  • Tasarlanan dijital gülüşün onayı alınır, revize varsa alınıp gülüş yeniden tasarlanır.
  • Diş hekimi tarafından Dijital Gülüş Tasarımı çerçevesinde işlem yapılarak hasta estetik gülüşe ve ağız-diş sağlığına kavuşmuş olur.

Dijital Gülüş Tasarımı Kalıcı Mı?

Dijital gülüş tasarımı; en genel tanımı ile diş, dudak ve diş eti elemanlarının kişiye özel uyumlanmasını amaçlayan bireyin gülüşünde rol oynayan bütüncül bir tedavidir. Estetik açıdan daha güzel bir gülüş elde etmek amacıyla uygulanan bu yöntem; kişinin cinsiyeti, dudak kalınlığı, ten rengi, yüz hatları ve mimikleri gibi özellikleri dikkate alınıyor. Hastaya özel dijital ortamda hazırlanan dijital gülüş tasarımı; implant uygulamalarından, kanal tedavisine, estetik dolgu işlemlerinden diş etleri sorunlara kadar oldukça geniş prosedürleri içeriyor. “Estetik diş hekimliği” kavramı ile birlikte insan yaşamına giren dijital gülüş tasarımı kalıcıdır.

Dijital Gülüş Tasarımı Kaç Seans Sürer?

Dijital gülüş tasarımı her hasta için aynı tedaviler uygulanmıyor. Dolayısıyla kesin bir seans bilgisi sunmak yanıltıcı olabilir. Normal koşullarda bu işlem ortalama üç seansta tamamlanabilir. Bu yöntemde temel etken hastanın ağız ve diş sağlığının gülüş tasarımı tedavisine hazır olup olmadığıdır. Tedaviye hazır bireyler için öngörülen ‘üç haftalık seans’ süresi yeterli olabilir. Ancak protez diş ya da implant ile eksik dişlerin tamamlanması, çürük dişlerin ve diş eti hastalıklarının tedavi edilmesi gibi işlemlerin yapılması halinde seans sayısı ve süresi uzayabilir. Diş hekimleri, muayene sonrasında hastaların da cevabını aradıkları tahmini bir süre ve seans sayısı bilgisi verebilir. Dijital gülüş tasarımı seansları kısa zamanda yapılabiliyor. Bu yüzden hastaların uzun süre iş ya da sosyal yaşamlarına ara vermelerine gerek kalmıyor.

Dijital Gülüş Tasarımında Yüz Şekli Önemli Mi?

Smart smile design olarak da bilinen dijital gülüş tasarımı uygulamasında elbette yüz şekli önemlidir. Çünkü ‘gülüşü’ yüzden bağımsız düşünmek mümkün değildir. Bu nedenle tedavi planlamasında yüz şekli ile gülüş arasında estetik açıdan bir bütünlük aranır. Yani ‘yüz şekli’ başarılı bir uygulamanın ana unsurlarından biridir. Dijital ortamda hazırlanan tasarım hastaya özeldir. Bunun gerekçesi ise gülüş dizaynının yüzle uyumlu olması hedefidir. Dijital gülüş tasarımında yüzün yanı sıra ‘cinsiyet’ de göz önünde bulundurulan başka bir faktördür. Çünkü kadın ve erkeklerin yapısal özellikleri farklıdır. Örneğin; kadınlar biraz oval, erkekler daha köşeli dişler tercih edilebiliyor.

Dijital Gülüş Tasarımı Hangi İşlemleri İçerir?

Dişlerin yüzey yapısını, şeklini ve rengini değiştirmeyi amaçlayan dijital gülüş tasarımı; lamina porselen, tam seramik porselen kaplama, lazerle beyazlatma ve dişeti seviyelendirmeleri tedavilerini içeriyor. Kişiye özel yapılan bu uygulamalarda kimi zaman birsi yeterli olabilirken, bazı hastalarda bu tedavilerin tamamı gerekebilir.

Dijital Gülüş Tasarımı Fiyatları

Her hastaya özel gerçekleştirildiğinden dijital gülüş tasarımı fiyatları konusunda net bir bilgi vermek hastalar açısından yanıltıcı olur. Gerçekleştirilen tedaviler, kullanılan malzemelerin yanı sıra tercih edilen hekime kadar pek çok nedene bağlı olarak dijital gülüş fiyatları değişkenlik gösterebiliyor.

Dijital gülüş tasarımı hizmeti ile hem güzel ve estetik bir gülüşe sahip olmak hem de diş sağlığınıza kavuşmak Primedent Klinik ile mümkün. Dinamik ve tecrübeli diş hekimlerimiz, üst düzey teknolojik altyapımız ile hayallerinizdeki gülüşlere kavuşun!

Sosyal Medyada Paylaş