Adana Primedent Diş Kliniği Gülüş Tasarımı & Estetiği
Tedavi Alanları
Gülüş Tasarımı & Estetiği

Gülüş Tasarımı & Estetiği

Adana Gülüş Tasarımı & Estetiği

Estetik diş hekimliğinin en önemli kavramlarından biri gülüş tasarımıdır. Ağız içi bakım denince ilk olarak çürük dişlerin tedavisi, ağız kokusu gibi kavramlar gelse de özellikle son zamanlarda dişlerin görünümü, estetik yapısı da önem kazanmaya başladı. Dişlerin görünümü kişinin sosyal hayatını bile etkiliyor. Öyle ki diş yapısı kötü olan ya da eksik dişi bulunan kişiler başkasının yanında rahat bile gülemezler. Kişileri mutsuz eden diş orantısızlığı, biçimsel bozukluklar ve diş etlerindeki rahatsızlıklar ise günümüzde iyi bir gülüş tasarımı ile ortadan kaldırılabiliyor. Böylece insanların özgüvenleri artırılarak toplum içerisinde daha rahat olmaları sağlanıyor.

Gülüş tasarımı, estetiği konusunda Primedent Klinik’in dinamik ve tecrübeli kadrosu başarılı uygulamaları ile hastalarına daha estetik ve güzel gülüşler kazandırıyor.

Gülüş Tasarımı Nedir?

Estetik diş hekimliğinin en önemli uğraş dallarından biri gülüş tasarımıdır. Diş yapısı ve estetiği bozulmuş, dişeti sorunları yaşayan kişilerin bu sorunlarının düzeltilmesi için çok sayıda işlemin yapılmasına gerek duyulan multidisipliner operasyonlar bütünüdür.

Gülüş Tasarımı Hangi İşlemleri Kapsar?

Her hastanın diş yapısı, gereksinimleri farklıdır. Dolayısıyla gülüş estetiğinde uygulanacak operasyonlar kişiden kişiye değişiklik gösterir. Kişinin cinsiyeti, yüz hattı, kişisel beklentileri ve yaşına göre diş hekimlerinin uygulayacağı yöntemler belirlenir.

Gülüş tasarımının ilk ayağında varsa çürük dişler ve dişetlerindeki rahatsızlıklar tedavi edilip, diş temizleme operasyonu yapılır. Daha sonra hastanın yüz hattına uygun olarak gereksinim duyduğu dişeti estetiği, eksik dişlerin implant ya da protez ile takviye edilmesi, dişlerin beyazlatılması, ortodontik tedaviler, zirkonyum kaplamalar, porselen lamineler ve kaplamalar yapılarak gülüş tasarımı uygulanır.

Sosyal Medyada Paylaş