İmplant Diş Tedavisinde En Sık Tercih Edilen Yöntemler Nelerdir?
Medya Haberler
İmplant Diş Tedavisinde En Sık Tercih Edilen Yöntemler Nelerdir?

İmplant Diş Tedavisinde En Sık Tercih Edilen Yöntemler Nelerdir?

İmplant Diş Tedavisinde En Sık Tercih Edilen Yöntemler Nelerdir?

Ağızda diş kaybı kaynaklı eksikliklerin giderilmesinde çeşitli yöntemler vardır. Kısmi veya tam protezler, köprüler ve implantlar bu yöntemlerden biridir. Günümüzde doğal dişlere en yakın dişler ise implant tedavisi ile yapılmaktadır. Yapay dişleri desteklemek ve eksik diş köklerini değiştirmek için kullanılan implant tedavisi, hem rahat olması hem de doğal dişlere benzerlikleri nedeniyle sıkça tercih edilmektedir. Adana’da implant diş tedavisinin en yetkin adreslerinden olan Primedent Diş Kliniği olarak implant tedavisi hakkında bilinmesi gerekenleri sizler için derledik. İşte implant tedavisinde bilinmesi gerekenler…

Diş İmplantı Nedir?

Eksik dişlerin yerlerine titanyum metalden yapılmış vida şeklindeki yapay köklerin yerleştirilmesi işlemine diş implantı denir. İmplant, çene kemiğine doğal diş kökünün yerine yerleştirilir. İmplanta yapay diş takılarak doğal dişe yakın bir kullanım sağlanır.

Kimler Diş İmplantı Yaptırabilir?

İmplant tedavileri, genel sağlığı iyi, sağlıklı dişetleri bulunan, çenesinde implantı tutabilecek kadar kemik bulunan herkes için kullanılabilir. Hastanın çene kemiği normal şekilde gelişmemiş ve küçükse, implant için yeterli kemiği oluşturmak için kemik grefti yaptırılabilir. Çene kemiğine yeni kemik eklemenin bir yolu kemik greftidir. Hastaya kemik grefti gerekip gerekmediği ise muayene ile kararlaştırılır.

Diş İmplantı Nasıl Yapılır?

İmplant tedavisi öncesi diş hekimi tarafından ağız iyice muayene edilir, baş, çene ve dişlerin röntgeni çekilir. Ardından ilk aşamada çene kemiğine, eksik dişin köküne diş implantı yerleştirilir. Diş eti dokusu dikilir ve iyileştirmeye bırakılır. İyileşme süreci birkaç ay sürebilir. İmplant kemiğe ve diş etine iyice yapıştıktan ikinci aşamaya geçilir.

Diş İmplantı Nasıl Yapılır?

İkinci aşamada ise yedek dişi implanta bağlayan abutment takılır. Daha sonra yedek diş bu abutmente uygun bir şekilde yerleştirilir. Bu işlem için birkaç randevuya ihtiyaç duyulabilir. Bazı durumlarda ise ilk ve ikinci aşama tek bir aşamada yapılabilir.

Diş İmplantında Dikkat Edilmesi Gerekenler

İmplant tedavisinde implantlarda bir sabit köprü oluşturulur. Bu köprü implantlar vasıtasıyla sıkıca yerine yerleşir ve dişi olmayan alanı, eksik dişin yerini kaplar.

Diş İmplantında Dikkat Edilmesi Gerekenler

İmplantlar eksik dişlerin yerine yerleştirilip, yapay dişler takılmasıyla doğal diş rolünü üstlenir. Bu yapay dişler de doğal dişler gibi diş fırçası ve diş ipi ile temiz tutulmalıdır.

Adana’da Diş İmplantı Tedavisi Primedent Klinik’te!

Eksik dişlerin yerine implant tedavisi ile diş eklenmesi işlemleri Adana’da Primedent Klinik’te uzman diş hekimleri tarafından başarı ile yapılmaktadır. Sizler de eksik dişlerinizin yerine yenilerinin takılması ve sağlıklı ağız yapısına kavuşmak için Primedent Klinik’e uğramayı ihmal etmeyin!

Sosyal Medyada Paylaş

Diğer Haberler

Adana’da İmplant Tedavisi Primedent Klinik’te!
Adana’da İmplant Tedavisi
Primedent Klinik’te!
Primedent Klinik ile Doyasıya ve Özgürce Gülüşler Sizleri Bekliyor!
Primedent Klinik ile Doyasıya ve Özgürce Gülüşler Sizleri Bekliyor!