Adana’da İmplant Tedavisi Primedent Klinik’te!
Medya Haberler
Adana’da İmplant Tedavisi Primedent Klinik’te!

Adana’da İmplant Tedavisi Primedent Klinik’te!

Adana’da İmplant Tedavisi Primedent Klinik’te!

Adana’da implant tedavisi konusunda uzman olan Primedent Klinik, dinamik ve tecrübeli diş hekimleriyle (diş doktorlarıyla) hastaları sağlıklı ağız yapısına kavuşturmaya devam ediyor. Modern teknolojik altyapısı ve en güncel tedavilerin uygulandığı Primedent Klinik, diş ve dişeti hastalıklarının tedavisi ile dijital gülüş tasarımı konusunda Adana’da cazibe merkezi haline gelmeyi başardı. Hasta memnuniyetini oluşturmayı hedefleyen klinik, sağlık turizmi kapsamında da Avrupa ve Ortadoğu’dan hastaların uğrak yeri oldu. Primedent Klinik’in uzman diş hekimleri (diş doktorları) dental implant, tedavi süreci ve implant tedavisinde merak edilenleri sizler için derledi.

Dental İmplant Nedir?

Dental implant, eksik dişlerin tedavisinde diş protezlerini desteklemek için çeneye yerleştirilen vida şeklindeki diş köküne denilmektedir. Yedek diş kökleri olarak da adlandırılan dental implantlar, doğal dişlerin yerine yapılmış sabit veya çıkarılabilir dişler için güçlü bir temel oluşturur.

Dental İmplantların Avantajları Nelerdir?

Dental implantlar, ağız sağlığı ve estetiği açısından son zamanlarda en çok tercih edilen cerrahi operasyonlardır. Genel olarak bakıldığında;

Dental İmplant Nasıl Yapılır?

İmplant uygulamaları tedavi öncesi hazırlık süreci, tedavi süreci ve protez tedavisi olmak üzere üç aşamalıdır.

Tedavi Öncesi Hazırlık Süreci

Diş hekiminin (diş doktorunun) implant tedavisine karar vermesinin ardından ilk olarak ağız içi panoramik röntgen ile gerekirse 3 boyutlu çene tomografisi çekilir. Diş hekimi (diş doktoru) röntgen ve tomografiye göre implant tedavisinin planlamasını yapar. Daha sonra uygulama için randevu verilir.

Tedavi Süreci

İmplant uygulamasının planlanmasının ardından tedavi sürecine geçilir. Bu süreç ise iki aşamadan oluşur. İlk aşamada vida şeklindeki implantlar çene kemiğine yerleştirilir. Bu süreç; implant sayısı ve ek tedavilerin olup olmamasına bağlı olarak 4-7 gün arasıdır. İmplantın çeneye yerleştirilmesinden sonra iyileşme süreci beklenir ve bu süre implantın marka ve çeşidine göre 3-12 hafta arası bir zamanı bulur. Daha sonra osseointegrasyon dönemi de denilen ikinci aşamaya geçilir. Bu aşamada diş protezi tedavisi başlar. Bu aşama, diş protezinin büyüklüğü ve çeşidine göre 5-10 gün arası sürmektedir.

Protez Tedavisi

Diş hekiminiz (diş doktorunuz) mevcut ağız ve diş yapınıza göre performansı en yüksek olacak şekilde hem en estetik hem de işlevsel olacak diş protezlerini hazırlar. Daha sonra bu protezler implantlara uygulanarak diş yapısı sağlanmış olur.

İmplant Tedavisinde Başarı Oranı Nedir?

İmplant uygulamalarının başarısı, implantın yerleştirildiği yere bağlı olarak değişir. Ancak % 98’e varan çok yüksek bir başarı oranı bulunmaktadır. İmplantlar, doğru bakım ile ömür boyu kullanılabilmektedir.

Dental İmplant Herkese Yapılabilir Mi?

Dental implant için hastanın yeterli kemik yapısı ve sağlıklı dişetlerine sahip olması gerekir. Diyabet ve kalp rahatsızlıkları, ağır sigara kullanımı ile baş ve boyun bölgesinde radyasyon tedavisi yapılmış olan hastaların implant tedavisi talebi diş hekimleri (diş doktorları) tarafından değerlendirilir. Diş hekimi (diş doktoru) gerektiği taktirde hastanın diğer rahatsızlığını takip eden diğer hekimlerle konuşarak implant tedavisine karar verir.

Sosyal Medyada Paylaş

Diğer Haberler

Primedent Klinik ile Doyasıya ve Özgürce Gülüşler Sizleri Bekliyor!
Primedent Klinik ile Doyasıya ve Özgürce Gülüşler Sizleri Bekliyor!
Diş Hekimi (Diş Doktoru) Nedir, Ne İş Yapar?
Diş Hekimi (Diş Doktoru) Nedir,
Ne İş Yapar?